Restaurant
Cafe BBraun

Recenze v E15

e15

Designové café v lékařském domě

Kdysi tu fungovala  pizzerie, která se k Lékařskému domu nehodila. Jenže pak do hry vstoupil světový výrobce lékařských produktů B. Braun a v relativně malém prostoru vznikl designový skvost, pod který se podepsala slavná česká architektka Eva Jiřičná ve spolupráci s designovým studiem Najbrt.

Eva Jiřičná se pokusila obnovit slávu Lékařského domu, kde shodou okolností před lety pracovala její matka, a jinak tuctovému prostoru vdechla svým elegantním designem jedinečnou atmosféru. Zvláště originální celoskleněné schody kombinované s leštěným kovem jsou velmi působivé. Stejně jako umělecké využití zdravotnických nástrojů společnosti B. Braun, které visí na stěnách.

Kvalita za rozumné peníze

Nový podnik Café B. Braun byl otevřen přede dvěma lety, ale fungoval čistě jako kavárna, kde se nevařilo, neboť na kuchyni už nezbyl prostor. Situace se však změnila letos na jaře, kdy se vybudovala kuchyně v prvním patře domu a do Café B. Braun nastoupil talentovaný šéfkuchař Alan Dlugopolský, který v kuchyni doslova vyrůstal (jeho otec vařil v italské Boloni) a posledních deset let strávil ve službách restaurace V Zátiší. A spolu s ním přišel důraz na kvalitní suroviny a každodenní přípravu čerstvých jídel. Takže se ráno nakoupí (včetně čerstvého masa a ryb), dopoledne uvaří a pak všechno sní. A když dojde ryba v denní nabídce už v jednu, tak prostě není a bude až zítra, což je tisíckrát lepší než zmrzlý smažený sýr z mrazáku. K dispozici jsou domácí snídaně či obědová menu (polévka, hlavní jídlo a voda dle libosti za 135 korun), samozřejmostí je denní nabídka a pár specialit k večeři s přáteli (ovšem pozor, v sobotu odpoledne a v neděli mají zavřeno).